Lost Disc Open 2015
INFORMATION
Tanken är att evenemanget skall vara återkommande och även ha PDGA status.
Just detta första år då allt är nytt för oss så kommer
tävlingen inte att vara en c-tier tävling, planen är dock att nästa
års tävling kommer att uppnå denna status.
PLATS
I20, Umeå
NÄR
Söndag 27:e september
KLASSER
Open
Dam
Master (från det år man fyller 40 år)
Herr- och Damjunior (till och med det år man fyller 19)
Pojk- och Flickjunior (till och med det år man fyller 16)
Motion
AVGIFT
100:- för Open, Dam, Master och Grandmaster
50:- för Herr-/damjuniorer
50:- för Motion
0:- för pojk-/flickjuniorer
Betalning till Swish nummer 076-7744175 Ange namn och klass
RESULTAT (LIVE)
På sidan nedan kan du följa tävlingen live.
udgc.se/resultat/lostdisc
SCHEMA
Tävlingen spelas över 2x18 hål.
CTP på hål 9 och 18.
Preliminärt:
Spelarmöte: 09:30
Start runda 1: 10:00
Lunch: 12:00
Start runda 2: 13:30
Prisutdelning: 15:30
MAT
Närheten till Umeå city och alla de matställen som finns
inom någon kilometers radie gör att vi inte erbjuder mat alternativ
denna gång. Lunch på ca 90 minuters bör räcka för att
alla ska hinna äta lunch innan runda 2.
FRÅGOR?
TD
Johan Eriksson
070-5974809
johan.eriksson2@vannas.se
Anmälan
Anmälda spelare
Nr | Namn | Klubb | Klass | Betalat |
---|---|---|---|---|
1. | Fredrik Nilsson | Umeå DGC | Master | |
2. | Mats Enqvist | Umeå DGC | Master | |
3. | Emil Bäckström | Umeå DGC | Motion | |
4. | Johan Bertilsson | Umeå DGC | Master | |
5. | Erik Eriksson | Umeå DGC | Open | |
6. | Anders Edstedt | Umeå DGC | Open | |
7. | Thomas Björkén | Umeå DGC | Grandmaster | |
8. | Johan Eriksson | Umeå DGC | Open | |
9. | Tobias Sjödin | Husum DGK | Open | |
10. | Tobias Jämthagen | Husum DGK | Open | |
11. | Marcus Viklund | Skellefteå DG | Open | |
12. | Annica Erixon | Umeå DGC | Dam | |
13. | Oskar Johansson | Umeå DGC | Open | |
14. | Magnus Nilsson-Mäki | Kåkstadens Krigare | Open | |
15. | Jonatan Forsberg | Umeå DGC | Open | |
16. | Lars Nordgren | Husum DGK | Master | |
17. | Anton Nordgren | Husum DGK | Pojkjunior | |
18. | Mattias Sahlin | Husum DGK | Motion | |
19. | Christofer Ryås | Umeå DGC | Motion | |
20. | Maria Solhed | Umeå DGC | Dam | |
21. | Germund Gustavsson | Umeå DGC | Master | |
22. | Kim Arvidsson | AD | Open | |
23. | Erik Larsson | AD | Open | |
24. | Thomas Nordin | AD | Open | |
25. | Lars Eldborn | Umeå DGC | Open | |
26. | Tobias Brändström | Umeå DGC | Motion | |
27. | Gustav Germann | Motion | ||
28. | Peter Kassman | Klubblös | Motion | |
29. | Oscar Bergqvist | Umeå DGC | Motion | |
30. | Petter Jakobsson | Umeå DGC | Open | |
31. | Emil Snällfot | Skellefteå DG | Open | |
32. | Elin Tobiasson | Dam | ||
33. | Mats Jönsson | Umeå DGC | Motion | |
34. | Johan Lennestål | Umeå DGC | Grandmaster | |
35. | Mikael Samuelsson | Umeå DGC | Open | |
36. | Fredrik Lundberg | Open | ||
37. | Joel Lindström | Umeå DGC | Motion | |
38. | Björn Andersson | Wasteland DGC | Master | |
39. | Hugo Hardell | Björkstadens freeb | Open | |
40. | Emil Näsman | Umeå DGC | Open | |
41. | Felix Brännström | Skellefteå DG | Open | |
42. | Joakim Broman | Skellefteå DG | Open | |
43. | Tommy Lohse | Umeå DGC | Grandmaster | |
44. | Lennart Sandström | Umeå DGC | Grandmaster | |
45. | Johanna Tobiasson | Klubbnamn | Dam | |
46. | Gunnar Johansson | Umeå DGC | Open | |
47. | Roland Nordfelth | Umeå DGC | Grandmaster | |
48. | Andreas Säker | Umeå DGC | Master | |
49. | Åke Samuelsson | Klubbnamn | Motion | |
50. | Johan Wallin Sandgren | Umeå DGC | Pojkjunior | |
51. | Jesper Karlberg | Klubblös | Motion | |
52. | Henri Backman | Umeå DGC | Motion | |
53. | Johan Wallin | Open | ||
54. | Lars Lundberg | Motion | ||
55. | Erik Lövdahl | Motion | ||
56. | Jimmy Dahl | Skellefteå DG | Open | |
57. | Stefan Gustafsson | Skellefteå DG | Master | |
58. | Robert Nyberg | Klubbnamn | Open |
Antal
Master: 8
Motion: 14
Open: 25
Grandmaster: 5
Dam: 4
Pojkjunior: 2